RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trujące orzeszki w Bułgarii

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bułgarskie władze sanitarne zostały postawione w stan pogotowia. Z magazynów straży granicznej zniknęło bowiem 100 ton zarekwirowanych orzeszków ziemnych. Pochodzące z Gambii orzechy są zakażone grzybem i zawierają trujące substancje, które mogą powodować choroby nowotworowe.

Inspektorzy mają skontrolować wszystkie magazyny i zakłady wykorzystujące orzeszki ziemne, w tym pracownie cukiernicze.

Dotychczas znaleziono tylko 6 ton niebezpiecznych orzeszków. Zgłosił się sam nabywca, który dowiedział się, że produkt jest niebezpieczny. Tymczasem władze celne podejrzewają, że część towaru wywieziono do Holandii.

Bułgaria oficjalnie uprzedziła władze Unii Europejskiej i Holandię o niebezpiecznych orzeszkach z Gambii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: