RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trudna wizyta Rice w Moskwie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jedną z najtrudniejszych swoich wizyt w Moskwie rozpoczyna dzisiaj sekretarz stanu USA Condoleeza Rice. Szefowa amerykańskiej dyplomacji będzie próbowała ocieplić stosunki Rosji z Zachodem przed zbliżającym się spotkaniem G-8 w Niemczech.

W powodzenie tej misji mało kto jednak wierzy, zwłaszcza, że rozmowy mają dotyczyć tak irytujących dla kremlowskich polityków spraw, jak tarcza antyrakietowa w Polsce i Czechach, czy dalsze ograniczanie demokracji w Rosji.

Atmosfera rozmów będzie napięta, bo Władimir Putin w swoich kilku ostatnich przemówieniach oskarżył Zachód o próbę kolonizacji Rosji. Zasugerował też, że Stany Zjednoczone przypominają III Rzeszę. Media zgodnie piszą o głębokim kryzysie zaufania na linii Moskwa-Waszyngton.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: