Studenci dziennikarstwa już po raz 9. nominowali najlepszych, według nich, dziennikarzy i ludzi mediów. W tym roku na liście znalazła się trójka dziennikarzy RMF FM: Tomasz Skory oraz Kamil Baleja i Katarzyna Wilk prowadzący program "Lepsza połowa dnia" w RMF FM.

Gala wręczenia Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej "MediaTory 2013" / Jacek Bednarczyk /PAP

Tomasz Skory otrzymał nominację w kategorii Detonator. "Za uzyskanie i upublicznienie informacji, dotyczącej zawyżonej odprawy jaką miała dostać, po odejściu ze spółki akcyjnej PKP, była członek zarządu Maria Wasiak. Za to, że wiadomość błyskawicznie obiegła media i wywołała dyskusję na temat wypłacania zarządom zawyżonych pensji. Za doprowadzenie do sytuacji, na skutek której Maria Wasiak zdecydowała się przekazać swoja odprawę na cele dobroczynne" - czytamy w uzasadnieniu.

Kamil Baleja i Katarzyna Wilk z "Lepszej połowy dnia" zostali nominowani w kategorii Akumulator. "Za sprawianie, że druga połowa dnia zawsze jest tą lepszą. Za świeżość, charyzmatyczne poczucie humoru i rozbawianie słuchaczy do łez. Za merytoryczne przygotowanie do każdej audycji oraz udowadnianie, że młodzi dziennikarze potrafią przekazywać istotne wiadomości, a przy tym ładować pozytywną energią" - czytamy w uzasadnieniu. Możecie ich usłyszeć w RMF FM od poniedziałku do piątku od 14 do 19.

Wybór laureatów w 9 kategoriach należy do ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania studentów z 21 uczelni wyższych z całej Polski. Laureat w kategorii AuTORytet ogłoszony zostanie już 12 listopada. Zwycięzców w pozostałych kategoriach poznamy podczas Gali Finałowej 28 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Skory z TORpedą

TU ZNAJDZIESZ BŁYSKOTLIWE BLOGI TOMASZA SKOREGO

Tomasz Skory stał się prawdziwym "weteranem" MediaTorów. Na swoim koncie ma już TOR-pedę "za celne i odważne komentarze, zarówno na antenie radia, jak i na portalach społecznościowych, na temat bieżących spraw toczących się w Polsce i za granicą. Za codzienny "Subiektywny przegląd prasy" na RMF24.pl, w którym inteligentnie i z dużym poczuciem humoru przedstawia najważniejsze tematy dnia".

Naszym redakcyjnym kolegom gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki!