RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Triumf Semerenko, Polki daleko

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Ukrainka Walj Semerenko zdobyła złoty medal biathlonowych mistrzostw świata w biegu ze startu wspólnego. Kolejne miejsca zajęły Niemka Franziska Preuss i Włoszka Karin Oberhofer.

Z Polek najlepsza była Krystyna Guzik, która uplasowała się na 17. pozycji.

Magdalena Gwizdoń zajęła 19. miejsce, a Weronika Nowakowska-Ziemniak 23.

Szanse Polek na medal przekreśliło słabe strzelanie. Weronika Nowakowska-Ziemniak na piętnaście strzałów, pomyliła się trzy razy, Krystyna Guzik dwa, a Magdalena Gwizdoń jeden. Wkrótce więcej na ten temat

(mal)

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: