RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tramwajowy zawrót głowy na Śląsku

Publikacja: Sobota, 15 marca (14:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Bytomiu rozpoczął się właśnie wielki remont torowiska na placu Sikorskiego. Trasy części tramwajów zmieniono, a niektóre składy w ogóle nie będą wyjeżdżać z zajezdni. Zawieszono m.in. kursowanie tramwajów na trzech liniach z Bytomia do Katowic, Chorzowa i Zabrza. Remont ma trwać do końca maja.

Plac Sikorskiego to największa na Śląsku pętla tramwajowa. Trzeba tam wymienić prawie 250 metrów pokrzywionych torów. Między torowiskami mają pojawić się betonowe płyty, a zamiast chodników, które pełnią rolę peronów, ma być położona betonowa kostka. Do tego dojdą nowoczesne latarnie i wiaty. Całość ma kosztować około sześciu milionów złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: