RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tragedia w kopalni „Marcel”. Zginął 35-letni górnik

Publikacja: Sobota, 14 listopada (06:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

35-letni górnik zginął w kopalni „Marcel” w Radlinie na Śląsku. Do wypadku doszło 400 metrów pod ziemią. Jak poinformował rzecznik Wyższego Urzędu Górniczego, mężczyzna został uderzony oderwaną z bocznej ściany wyrobiska bryłą węgla.

Do wypadku doszło tuż przed północą. 35-latek miał żonę, osierocił jedno dziecko.

To już 35. wypadek śmiertelny w kopalniach węgla kamiennego w tym roku. Z danych WUG wynika, że od początku roku do końca października w polskich kopalniach doszło do łącznie 2904 rozmaitych wypadków.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: