RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Toruńskie łabędzie nie zostaną wybite

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Minister środowiska nie wyraził zgody na wybicie odizolowanych w Toruniu łabędzi, u których wykryto wirusa H5N1. Jan Szyszko nie widzi podstawy prawej dla takiej decyzji. Ponadto zlecił obserwację stada i w wypadku nierozprzestrzeniania się wirusa nakazuje ptaki wypuścić na wolność.

Co ciekawe, minister Szyszko zauważył, że nie było zgody ministerstwa na zamknięcie ptaków w wielkiej klatce. Łabędź niemy – jak podkreśla szef resortu – jest gatunkiem chronionym. Ministerstwo zażądało więc wyjaśnień od sztabu kryzysowego w Toruniu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: