RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Toruń: Troje rannych w wypadku karetki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pacjentka i personel medyczny karetki zostali ciężko ranni w wypadku w Toruniu - poinformowała straż pożarna.

Ambulans pędził na sygnale do szpitala – wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w bok nadjeżdżającego samochodu osobowego. Karetka przewróciła się na bok. W wypadku najciężej ranna została pacjentka przewożona karetką do szpitala, a także opiekujący się nią lekarz i pielęgniarka. Kierowcom obu pojazdów nic się nie stało.

Na razie nie wiadomo, kto ponosi winę za wypadek – to ocenią policyjni biegli. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego – przy zachowaniu szczególnej ostrożności – może nie stosować się do przepisów, a także znaków i sygnalizacji świetlnej. Natomiast wszyscy użytkownicy drogi zobowiązani są do ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu m.in. poprzez natychmiastowe usunięcie się z jego drogi i w razie potrzeby zatrzymanie się.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: