RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tomasz Sikora mistrzem Europy

Publikacja: Czwartek, 22 lutego (10:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Złoty medal dla Tomasza Sikory na Mistrzostwach Europy w biathlonie w bułgarskiej miejscowości Bansko. Polak był najlepszy w sprincie na 10 kilometrów.

Sikora był blisko medalu już wczoraj – w biegu indywidualnym do podium zabrakło jednego celnego strzału. Ale co nie udało się wczoraj, udało się dziś.

Nasz najlepszy biathlonista nie dał żadnych szans rywalom - dobrze pobiegł, a co najważniejsze celnie strzelał.

Sikora uzyskał czas 29:04.4 i wyprzedził drugiego na mecie Czecha Jaroslava Soukupa, ubiegłorocznego triumfatora tej konkurencji, o blisko pół minuty. Brązowy medal wywalczył Austriak Tobias Eberhard.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: