RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tokio 2020: Ukraiński mistrz olimpijski przyłapany na dopingu

Publikacja: Wtorek, 13 lipca (10:52) Aktualizacja: Wtorek, 13 lipca (10:00)

Ukraiński gimnastyk Ołeh Werniajew, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro (2016) w ćwiczeniach na poręczach, nie wystąpi w zbliżających się igrzyskach w Tokio. W jego organizmie wykryto zabronione meldonium i czeka go czteroletnia dyskwalifikacja.

O wyniku kontroli 27-latek poinformował w mediach społecznościowych. Nie przyznaje się do złamania przepisów i zapowiedział odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Werniajew w Rio zdobył także srebrny krążek w wieloboju.

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: