RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Teleskopy w użyciu jeszcze 40 lat

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Służące astronomom do obserwacji i badań teleskopy będą użyteczne jeszcze tylko 40 lat. Obserwacja kosmosu z ziemi będzie praktycznie niemożliwa z powodu zmian klimatycznych i coraz większego zanieczyszczenia - ostrzega profesor Uniwersytetu w Cambridge Gerry Gilmore.

Dodaje, że nawet obserwacja chmur będzie utrudniona, gdyż trudno będzie odróżnić je od śladów pozostawianych przez samoloty.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: