RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Telefony komórkowe będą droższe

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jeśli złoty będzie nadal tak słaby jak teraz, to nie da się uniknąć podwyżki cen telefonów komórkowych sprzedawanych abonentom w promocjach, twierdzi "Gazeta Prawna".

Komórki operatorzy importują, więc ich ostateczna cena zakupu zależy od kursu złotego. "Gazeta Prawna" podaje takie oto wyliczenie: wzrost kursu euro sprawia, że operator, który na zakup telefonów w 2008 r. wydał 1 mld zł, przy obecnym kursie musiałby wydać na te same telefony 1,35 mld zł. Aby utrzymać ich cenę w promocji, musiałby zwiększyć dotacje o dodatkowe 350 mln zł. W sumie jego koszty rosną o 700 mln zł.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: kryzys

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: