Krakowski system wzorowany jest na doświadczeniach Genui, gdzie od pięciu lat realizuje się taką usługę dla mieszkańców peryferii.
Do projektu zostaną przydzielone specjalnie oznakowane busy, które będą jeździć zgodnie ze zgłoszonymi zapotrzebowaniami klientów. Minimum pół godziny przed pożądaną porą odjazdu należy zgłosić chęć skorzystania z tele-busa. W dyspozytorni na podstawie zgłoszeń zostanie ustalony czas i trasa odjazdu.
Z Grzegorzem Dyrkaczem z krakowskiego MPK i mieszkańcami Rybitw rozmawiał reporter RMF FM Marek Balawajder. Posłuchaj:
Jeżeli system się sprawdzi, tele-busy pojawią się w innych rejonach Krakowa.