Wiele francuskich mediów twierdzi, że koncern Renault będzie ciągle dostarczał silniki bolidom nowej ekipy Kubicy i pozostanie jej mniejszościowym udziałowcem. Posłuchaj relacji korespondenta RMF FM Marka Gładysza:
Firma Renault, która w latach 2005-06 zdobyła mistrzostwo świata za sprawą Fernando Alonso, podobnie jak inne koncerny motoryzacyjne zmaga się z kryzysem. Wcześniej z powodów finansowych z Formuły 1 wycofały się m. in. dwie japońskie firmy - Toyota i Honda.
Spekulacje na temat przyszłości teamu wzmogły się po tym, jak francuski team stracił kluczowego sponsora zespołu - holenderską grupę finansową ING.