RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tango znalazło się na liście UNESCO

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wywodzący się z Argentyny i Urugwaju taniec został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO - poinformowały źródła dyplomatyczne w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, gdzie doszło do tej ceremonii.

"Argentyńska i urugwajska tradycja tanga, które jest dziś znane na całym świecie, narodziła się w biednych środowiskach Buenos Aires i Montevideo, w basenie Rio de la Plata" – można przeczytać na stronie internetowej UNESCO.

"Tańczone w salach tańca tradycyjnego w Buenos Aires i Montevideo, tango rozpowszechniło na całym świecie także swego wspólnotowego ducha, adaptując się z czasem do przemian w świecie" - podkreśla UNESCO.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: