Zamachowcy-samobójcy zaatakowali główną bramę wjazdową do bazy. Cheney spędził noc w Bagram przed dzisiejszym spotkaniem z prezydentem Afganistanu, Hamidem Karzajem.
Wiceprezydent ma się dobrze - powiedziała jego rzecznik, Lea Anne McBride. Bagram, niegdyś największy obóz radzieckich wojsk w Afganistanie, to główna baza wojsk USA i ISAF w tym kraju. Stacjonuje tam także 100 polskich żołnierzy - żaden z nich nie ucierpiał w ataku.
Agencja AFP cytuje wypowiedź szefa okręgu Bagram Kabira Ahmada, który powiedział, że w zaatakowanym punkcie wartę pełnią żołnierze amerykańscy. Informacji tej nie potwierdził rzecznik dowództwa USA w Bagram.