RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szwecja przestawia się na biopaliwa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szwecja przymierza się do energetycznej rewolucji - w ciągu najbliższych 15 lat chce całkowicie zrezygnować z używania ropy naftowej i przestawić się na biopaliwa - pisze brytyjski dziennik Guardian.

Uwolnienie Szwecji od uzależnienia od ropy naftowej da nam niesłychaną przewagę - argumentuje minister do spraw rozwoju gospodarczego Mona Sahlin. Nie chodzi tylko o zawirowania cenowe na rynku paliw. W ciągu ostatniego dziesięciolecia ropa naftowa zdrożała trzykrotnie.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: