Gołoledź występuje zwłaszcza na drogach wojewódzkich i powiatowych. Niebezpiecznie jest zwłaszcza w południowo-wschodniej części regionu. Jezdnie pokrywa tam warstwa lodu.
Lepiej jest na drogach krajowych, które są czarne i mokre. Tam jednak także trzeba bardzo uważać – drogowcy ostrzegają, że jest ślisko.