RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szef policji wstrzymuje przywileje funkcjonariuszy

Publikacja: Poniedziałek, 30 marca (15:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policja zaciska pasa kosztem funkcjonariuszy. Jak ustalili reporterzy RMF FM, Komendant Główny Policji wstrzymał bonusy przysługujące do tej pory policjantom. Zawieszono także odprawy dla policjantów.

W specjalnym piśmie przesłanym do komend wojewódzkich mowa jest o czterech takich zabranych bonusach. Mówimy o dopłatach do wypoczynków funkcjonariuszy, dopłatach do dojazdów do miejsca pracy, czy też wypłatach za remont mieszkań, czy domów - wylicza Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji:

Co do odpraw, rzecznik zapewnia, że zostały zawieszone tylko do czasu, gdy wpłynie kolejna transza dofinansowania z budżetu.

Przez te cięcia szeregowy policjant może stracić około 150 złotych miesięcznie. Jeśli jednak pobiera dodatek mieszkaniowy, może to być nawet 260 złotych. O połowę zmniejszono fundusz nagrodowy, a to kolejne kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Nie ma też dopłat do wypoczynku, a to kwota 300 złotych. Czyli razem, na jednego policjanta może być to kwota sięgająca nawet 600 złotych miesięcznie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: policja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: