RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szczecin: Nie ma palarni, będzie mandat

Publikacja: Poniedziałek, 20 listopada (12:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zachodniopomorski komendant policji łamie prawa pracownicze. Z dokumentu, do którego dotarł reporter RMF wynika, że Tadeusz Pawlaczyk naruszył przepisy prawa pracy nie wyznaczając palarni w budynku szczecińskiej komendy. Polecił on palącym wychodzić na dziedziniec.

Komendant powinien wyznaczyć palarnię posiadającą odpowiedni rodzaj wentylacji, aby nie narażać pracowników na wdychanie dymu. Jeśli tego nie zrobi, zostanie ukarany mandatem od Państwowej Inspekcji Pracy.

Niestety polskie komisariaty rzadko mają pomieszczenia przeznaczone na palarnie. Pali się wszędzie - na korytarzach, w piwnicach i pokojach.

Biuro prasowe komendy wojewódzkiej nie komentuje sprawy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: