RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Świńska grypa dotarła do Kuwejtu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Osiemnastu amerykańskich żołnierzy zachorowało na grypę A/H1N1 w Kuwejcie. Jak poinformowała oficjalna agencja Kuna, powołując się na źródła rządowe, to pierwsze przypadki nowej odmiany grypy w tym kraj, a także w Zatoce Perskiej.

Wirusa świńskiej grypy wykryto u grupy wojskowych, którzy przejeżdżali przez Kuwejt tranzytem. Wszyscy opuścili już ten kraj.

Jak podała agencja Reutera, Światowa Organizacja Zdrowia jest gotowa ogłosić stan pełnej pandemii grypy A/H1N1. Według najnowszych danych na nową odmianą wirusa zaraziło się ponad 12 tysięcy osób w 43 krajach na całym świecie. Na świńską grypę zmarło dotychczas 86 osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: