Dokument piśmienniczy myśli ludzkiej, raczej obszerny, w postaci publikacji wielostronicowej o określonej liczbie stron, o charakterze trwałym - tak sucho opisuje książkę encyklopedia. A przecież książki wzbudzają ogromne emocje.:)

W światowym dniu książki polecamy dzisiaj nowości, które warto przeczytać. Za nową powieścią Vargasa Llosy "Ciotka Julia i skryba" kryje się rodzinny skandal, najkrócej mówiąc. Młody, niedoświadczony student dziennikarstwa zakochuje się nie dość, że we własnej ciotce, to jeszcze starszej o kilka lat rozwódce. "Ciotka Julia i skryba" to perfekcyjny komentarz do popkultury.

Wielbicielom thrillerów medycznych polecam powieść "Dawca" Tess Gerritsen. Doskonała lektura zwłaszcza dla tych, którzy mają wątpliwości co do funkcjonowania służby zdrowia.

W księgarniach jest już także kolejna książka - do czytania i do oglądania - autorstwa Andrzeja Mleczki. Tytuł szóstego z serii albumu to "Seks, mydło i powidło".

**********************

Nowa bitwa polityczna holywoodzkiego gwiazdora. George Clooney apeluje o bojkot uroczystości otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Rozmowa z aktorem ukazała się dzisiaj we francuskim dzienniku "Liberation". Prasę przejrzał nasz korespondent Marek Gładysz.

posłuchaj jak George Clooney argumentuje propozycję bojkotu otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

***********************

"Krótko mówiąc... po holendersku" - tak zatytułowany jest przegląd najciekawszych holenderskich filmów krótkometrażowych , które od dzisiaj można oglądać w Warszawie, we Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie, Łodzi i w Poznaniu.

W kinie domowym warto natomiast zobaczyć "Elizabeth - Złoty Wiek". Film właśnie ukazał się na DVD. To kontynuacja losów Elżbiety I, królowej Anglii . W roli głównej Cate Blanchett.