Arsenal Londyn wygrał z Newcastle United 4:0 w meczu 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Bramki Kanonierów strzegł Wojciech Szczęsny, który kilka razy uratował swoją drużynę.

W ostatnich meczach trener Arsenalu Arsene Wenger stawiał na Łukasza Fabiańskiego. Jednak przed spotkaniem pucharowym zapowiedział, że szansę gry dostanie Wojciech Szczęsny. Przy okazji trener wyraził nadzieję, że młody polski bramkarz na dłużej zwiąże się z londyńskim klubem.

Mecz z Newcastle okazał się jednostronnym widowiskiem. Co prawda kibice Arsenalu czekali na pierwszą bramkę aż do 45 minuty (samobójczy gol Krula), ale w drugiej połowie o gole było już dużo łatwiej. Dwukrotnie trafił Theo Walcott, a jedną bramkę zdobył Nicklas Bendtner.

Szczęsny rozegrał bardzo dobre spotkanie. Kilka razy popisał się pewnymi i efektownymi interwencjami. Pięknie obronił rzut wolny Taylora, a pod koniec meczu wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Carollem.

W pozostałych meczach do wyłonienia zwycięzców potrzebne były dogrywki. Aston Villa wygrała z Burnley 2:1, a West Ham United pokonał Stoke City 3:1.