Jak poinformował rzecznik prasowy świdnickiego Urzędu Miejskiego Stefan Augustyn, zawalenie wiaty jest traktowane jako wyjątkowo niefortunny zbieg okoliczności, ponieważ w poniedziałek prowadzone były dodatkowe przeglądy wszystkich przystanków komunikacji miejskiej. Ta wiata nie jest wykorzystywana przez autobusy komunikacji miejskiej, którą zarządza miasto, dlatego do tej pory nie była sprawdzona. Skontaktujemy się z poszkodowanymi, by - jeśli będzie taka potrzeba - udzielona została im dodatkowa pomoc - dodał.
Z czterech osób, które zostały przewiezione do szpitala, trzy wypisano już do domu.