W poznańskim zespole szkół łączności z maturalnej amnestii skorzystało 15 osób. Ale jak przekonał się nasz reporter, chętni po odbiór świadectwa w kolejce nie stoją; wczoraj rano nikt z objętych amnestią nie pojawił się w budynku.
Część uczniów daru ministra w ogóle nie odbierze – zaznacza dyrektor placówki Jerzy Małecki. Młodzież jest ambitna. Świadectwa zostaną na półce. Poczekają, aż będzie świadectwo starej daty - dodaje - takie pełnowartościowe, czyli dopiero, gdy oceny zostaną poprawione.
No bo jak potem pokazać takie świadectwo swoim dzieciom?