RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Suwałki: Protestujące pielęgniarki odrzuciły propozycję podwyżki

Publikacja: Piątek, 9 listopada (21:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

150 złotych podwyżki to kpina - mówią pielęgniarki z Suwałk po rozmowach z wicemarszałkiem województwa podlaskiego. Kolejne rozmowy, strajkujących od kilku tygodni pielęgniarek zakończyły się fiaskiem. Minimalna kwota podwyżki, na jaką mogą zgodzić się pielęgniarki to 500 złotych.

Dziś wicemarszałek i dyrektor szpitala podczas bardzo burzliwych negocjacji zaproponowali kobietom 150 złotych, co sprawiło, że atmosfera stała się jeszcze bardziej gorąca. Zdegustowane pielęgniarki stwierdziły, że propozycja jest śmieszna i nadal będą protestować. W tym momencie jest to już strajk 24-godzinny. Na oddziałach pracuje minimalna liczba osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: