RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Susza w Australii, samobójstwa farmerów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Coraz więcej australijskich farmerów popełnia samobójstwo z powodu największej od 100 lat suszy na Antypodach. Resort zdrowia ujawnił, że w ostatnim czasie średnio co cztery dni jeden rolnik odbiera sobie życie.

Z powodu suszy, trapiącej od 6 lat Australię, wyschło wiele źródeł, pada było, rosną góry długów hodowców i rolników. Kataklizm dotknął przede wszystkim południowe i wschodnie stany kontynentu, gdzie od lat opady deszczu są bardzo skąpe.

W tym roku zabrakło także wiosennych opadów, które zdaniem rolników miały uratować zasiewy. Według meteorologów, dopiero na początku przyszłego roku będzie można spodziewać się pewnej poprawy sytuacji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: