RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sukces krakowskich kardiochirurgów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Krok milowy w leczeniu chorób serca. Krakowscy kardiochirurdzy po raz pierwszy w Polsce wszczepili bez otwierania klatki piersiowej zastawkę serca. Pacjentką była 77-letnia kobieta.

Nowa metoda to szansa dla około 30-60 procent pacjentów, których nie można było dotąd operować ze względu na różnego rodzaju zagrożenia, jak choroby płuc czy nerek lub zły stan serca - przyznaje w rozmowie z reporterem RMF FM Maciejem Grzybem profesor Jerzy Sadowski z Kliniki Chorób Serca szpitala Jana Pawła II:

Zoperowana dzięki nowej metodzie pacjentka leży jeszcze na oddziale intensywnej terapii, ale jej stan lekarze określają jako stabilny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: operacja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: