RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Studencie, gdzie do lekarza?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W pierwszym tygodniu nowego roku akademickiego radzimy studentom, gdzie zwrócić się po pomoc w razie choroby. Czy warto odwiedzić przychodnię akademicką? W Faktach mini-poradnik dla żaka.

Wszystkie badania okresowe, świadectwa zdolności do prowadzenia jakichś szczególnych ćwiczeń czy praktyk – o to wszystko niestety trzeba się postarać. W Toruniu takie badania prowadzi przychodnia akademicka. Kiedyś tylko dla studentów i kadry, teraz dla wszystkich. Więcej studentów przychodzi tam jednak tylko na początku roku, kiedy pierwszy rok załatwia formalności.

Akademicka przychodnia wystawia zwolnienia z WF, a specjalna komisja orzeka o przyznaniu urlopu zdrowotnego. 90 procent schorzeń z jakimi zgłaszają się studenci to katar i przeziębienie. Zdarzają się jednak także poważne depresje np. po oblanym egzaminie.

Tydzień studenta także w „Gazecie Wyborczej”. Jutro "Co jest grane dla studenta", czyli kluby, puby, kina i teatry.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: