RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Studenci walczą o tańsze bilety

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na Uniwersytecie Gdańskim ruszyła akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy, zwiększającej wysokość zniżek na bilety studenckie. Studenci chcieliby płacić połowę pełnej ceny, bo jak dotąd mogą korzystać z zaledwie 37-procentowej zniżki.

Gdańscy studenci zamierzają objąć akcją cały kraj. Te listy pójdą wśród naszych znajomych, znajomych znajomych. Sądzimy, że każdy student chce zniżek i każdy student się pod tym podpisze - zapowiadają:

Do złożenia w Sejmie projektu ustawy "ulgowej" potrzebnych jest sto tysięcy podpisów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: bilety

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: