RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Studenci podbijają niemieckie miasta

Publikacja: Sobota, 8 marca (12:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Miasta akademickie coraz bardziej przyciągają młodych ludzi. W Niemczech nawet co czwarty mieszkaniec takich miast jest studentem. Dobrym przykładem może być Erlangen niedaleko Norymbergii w Bawarii.

To miasto nazywane jest skupiskiem naukowców, ponieważ tutejszy uniwersytet oraz produkujący urządzenia medyczne koncern Siemens to praktycznie jedyni pracodawcy w okolicy. W Erlangen co czwarty mieszkaniec to student, dlatego nic dziwnego, że miasto dopasowało się do studenckich potrzeb. Dominują tu bowiem akademickie księgarnie, bary szybkiej obsługi, puby i sklepy komputerowe. Ponadto okoliczni mieszkańcy uważają, że jeżeli dobrze imprezować to tylko w Erlangen. Podobno oferta jest tam bogatsza niż w ponad pięciokrotnie większej pobliskiej Norymberdze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: