RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Strajk lekarzy z Torunia

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Strajkują lekarze szpitala zakaźnego w Toruniu. Dziesięciu medyków na siedem godzin odeszło od łóżek pacjentów; przy chorych czuwają tylko dwaj ordynatorzy.

Lekarze domagają się podwyżek wynagrodzeń i odrzucają propozycję dyrekcji dotyczącą 10-procentowego wzrostu płac. Argumentują, że nawet po takiej podwyżce będą zarabiali najmniej spośród wszystkich lekarzy w Kujawsko-pomorskiem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: