RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Statek "Ostedijk" już na pełnym morzu

Publikacja: Niedziela, 18 lutego (10:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Hiszpański holownik wyprowadził wczoraj na pełne morze holenderski statek z ładunkiem płonących nawozów sztucznych. Władze w Madrycie zapewniają, że nie ma zagrożenia i nie doszło do toksycznego wycieku. W incydencie nie ucierpiała 12-osobowa załoga jednostki.

Toksyczne gazy wydobywające się ze statku zagrażały miastu La Corunia i wybrzeżu hiszpańskiej prowincji Galicia. Nie są jednak niebezpieczne w otwartej przestrzeni – zapewniły w wieczornym oświadczeniu władze.

Statek „Ostedijk” zaczął z niewiadomych przyczyn płonąć w nocy z piątku na sobotę na wysokości La Corunii. Przewoził on 6 tys. ton nawozów sztucznych do Walencji na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: