RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Środkiem ulicy z dziecięcym wózkiem

Publikacja: Wtorek, 2 czerwca (13:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pijanych rodziców, którzy środkiem ulicy prowadzili wózek z trzymiesięcznym dzieckiem, zatrzymali policjanci z Wrocławia. Matka miała 2,6 promila alkoholu w organizmie, a ojciec - 1,6 promila. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Jak poinformował Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji, 37-letni mężczyzna prowadził wózek środkiem ulicy pomiędzy jeżdżącymi samochodami. W momencie, kiedy ujrzał zbliżający się patrol policji, stracił równowagę i puścił wózek, z którego na ulicę wypadła trzymiesięczna dziewczynka - powiedział Zaporowski. Dziecko zostało zabrane do szpitala na obserwację, jego stan jest dobry.

Nieodpowiedzialni rodzice trafili do izby wytrzeźwień. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem doprowadzili do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności - dodał Zaporowski.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: