RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sprowadzali odpady, czeka ich kara

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prokuratura w Bolesławcu postawiła kierowcy tira zarzut sprowadzenia do Polski z Niemiec 90 ton odpadów. Jerzy K. został przyłapany przez policję na rozładowywaniu śmieci w jednym z opuszczanych hangarów pod miastem. Teraz może pójść za kratki nawet na pięć lat.

Śledztwo w sprawie nielegalnego sprowadzania odpadów zagrażających środowisku prowadzi również prokuratura w Jeleniej Górze. Tym razem chodzi o sprawę 47-letniego Niemca, który został zatrzymany pod Radomierzem, gdy przewoził samochodem ciężarowym odpady komunalne.

Obu mężczyznom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: