RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sprawy w ZUS-ie załatwimy przez internet

Publikacja: Piątek, 29 maja (06:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dołączył do platformy ePUAP, umożliwiającej proste wypełnianie i wysyłanie formularzy przez internet. To jednak dopiero początek udogodnień dla klientów - zapowiada "Parkiet". Na budowę nowego systemu obsługi klienta ZUS pozyskał ponad 120 milionów złotych z Unii Europejskiej.

Właśnie dzięki unijnym pieniądzom na informatyzację wizyty w oddziałach Zakładu przejść mają do historii.

Jesienią ZUS zamierza również podpisać umowę na budowę platformy usług elektronicznych dla klientów. Poza składaniem wniosków czy zadawaniem pytań klient będzie mógł sprawdzać na bieżąco stan swego konta emerytalnego w ZUS, tak jak teraz może sprawdzić, ile pieniędzy ma w OFE czy w banku - pisze "Parkiet".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: ZUS internet

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: