RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sprawa Nangar Khel: Gen. Gągor wierzy w niewinność żołnierzy

Publikacja: Sobota, 15 marca (16:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<i>Wierzę że to był błąd a nie celowe działanie</i> - tak o ostrzale wioski Nangar Khel mówi szef sztabu generalnego. Generał Franciszek Gągor ma nadzieję, że oskarżeni o masakrę cywilów żołnierze wrócą do służby w wojsku. Gągor odwiedził Polaków w afgańskiej bazie Bagram.

Do ostrzelania tej wioski doszło 16 sierpnia ubiegłego roku. Zginęło sześcioro afgańskich cywili, dwie kolejne osoby zmarły w wyniku odniesionych ran. Wśród ofiar były kobiety i dzieci. Sześciu żołnierzom prokuratura zarzuciła zabójstwo ludności cywilnej, za co grozi kara od 12 lat więzienia do dożywocia. Siódmemu postawiono zarzut ataku na niebroniony obiekt cywilny - grozi mu do 25 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: