RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sprawa incydentu przed konsulatem w sądzie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do poznańskiego sądu trafiła sprawa incydentu przed konsulatem Rosji.

Prokuratura oskarża pięć osób o zniszczenie i znieważenie rosyjskiej flagi, zniszczenie elewacji budynku oraz "zakłócenie miru domowego". Jak wiadomo wydarzenia przed konsulatem stały się przyczyną międzynarodowego skandalu i wzrostu napięcia na linii Warszawa-Moskwa.

Przypomnijmy: pod koniec lutego członkowie komitetu Wolny Kaukaz zorganizowali manifestację przed placówką dyplomatyczną Rosji. W jej trakcie manifestanci wdarli się na teren konsulatu, na budynku wypisali antyrosyjskie hasła, a na maszcie zawiesili czeczeńską flagę. Rosyjską flagę zniszczyli przed bramą. Pięciu oskarżonym osobom grozi za to do 5 lat więzienia.

Wiadomości RMF FM 16:45

Źródło: RMF24-RMF FM - reporter

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: