RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Spokojny sylwester na Śląsku

Publikacja: Poniedziałek, 1 stycznia (07:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Powitanie Nowego Roku na Śląsku przebiegało spokojnie - podały służby kryzysowe wojewody i straż pożarna. Do jedynego poważnego incydentu doszło w Bytomiu, gdzie fajerwerki spowodowały niewielki pożar na balkonie.

Petarda spadła na balkon mieszkania, w którym nie było właścicieli. Zapaliła się boazeria. Dwie osoby, które próbowały ugasić ogień, z objawami podtrucia dymem trafiły do szpitala – stwierdził rzecznik śląskiej straży pożarnej.

W wielu śląskich miastach Nowy Rok witano na świeżym powietrzu, największe zabawy zorganizowano na głównych placach. Do wyjątków należały Katowice, gdzie w tym roku zabawę sylwestrową przeniesiono z Rynku do Spodka.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: