RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śpiące rurociągi – polski energetyczny plan B

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Śpiące rurociągi” to nowy element polskiej propozycji paktu energetycznego – mówił o nim wiceminister gospodarki Piotr Naimski w czasie spotkania ministrów do spraw energii Unii Europejskiej.

Projekt mówi o łączach energetycznych, np. gazociągach, używanych tylko w razie kryzysu energetycznego – donosi korespondentka RMF, Katarzyna Szymańska-Borginon. Stąd też nazwa „śpiących rurociągów”.

Według Naimskiego, takie połączenie mogłoby w przyszłości powstać między Polską a Niemcami. Rurociągi miałyby być finansowane ze wspólnego budżetu uczestników paktu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: