RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Spędził 40 godzin za kółkiem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali w Pomorskiem kierowcę, który przez czterdzieści godzin prowadził tira z przyczepą. Z zapisów tachografu wynikało, że mężczyzna zrobił sobie tylko jedną krótką przerwę po 17 godzinach jazdy. Inspektorzy wymierzyli właścicielowi samochodu karę prawie 60 tysięcy złotych, ale przepisy i tak ograniczają ją do maksymalnie 15 tysięcy.

Co więcej, w ubiegłym tygodniu ten sam przedsiębiorca również został ukarany. Wymierzono mu wówczas karę w wysokości ponad 80 tysięcy złotych, została ona jednak ograniczona do przepisowych 15 tysięcy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: komunikacja

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: