Gdyby wybory do sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę - na Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby po 33% Polaków. Z sondażu zrobionego dla RMF przez instytut SMG/KRC wynika, że miejsca w sejmie zdobyłyby także Lewica i Demokraci ( 15%) i Polskie Stronnictwo Ludowe(6%). Do sejmu nie weszłyby Liga Polskich Rodzin z czteroprocentowym poparciem i Samoobrona z trzyprocentowym.

Pewne miejsca w sejmie mają PO, PiS i LiD. Zdaniem politologa - Marka Migalskiego z Uniwersytetu Śląskiego to czy będzie w sejmie czwarty gracz i jakie to będzie ugrupowanie - to wielka niewiadoma. Zabiegaja o to PSL, Samoobrona i Polskie Stronnictwo Ludowe.

mówi dr Marek Migalski - politolog z Uniwersytetu Śląskiego

mówi dr Marek Migalski - politolog z Uniwersytetu Śląskiego

GDYBY WSZYSCY POLACY WYBIERALI DZISIAJ PREMIERA - szefem rządu zostałby Kazimierz Marcinkiewicz. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie RMF FM przez instytut badawczy SMG/KRC. Zdecydowana większość , bo aż 74 procent Polaków, chciałaby by Marcinkiewicz ponownie stanął na czele Rady Ministrów. Na drugim miejscu po Marcinkiewiczu uplasował się były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Na jego kandydaturę zagłosowało 55-ęć procent. Urzędujący szef rządu Jarosław Kaczyński zajął dopiero siódme miejsce. Przed Kaczyńskim znaleźli się Tusk, Ziobro, Rokita i Pawlak.

komentarz socjologa Marka Migalskiego na temat popularności Kazimierza Marcinkiewicza

POLACY ZNÓW CHCĄ PO-PISu. Koalicja Prawa i Sprawiedliości z Platformą Obywatelską - byłaby najlepsza zdaniem trzydziestu jeden procent Polaków. 28% chce, żeby rządziła koalicja PO - LiD, 10% wskazało na PIS z LiD-em. 31% - nie wiedziało jaka koalicja rządziłaby najlepiej.

komentarz socjologa Marka Migalskiego dotyczący zdania wyborców na temat przyszłych koalicji

CO DZIESIĄTY POLAK NIE ZNA W OGÓLE ZAŁOŻEŃ PROGRAMOWYCH UGRUPOWANIA, NA KTÓRE ZAMIERZA GŁOSOWAĆ. Z najwazniejszymi punktami programu swoich partii, zapoznało się 24 procent ankietowanych. Zdecydowana większośc Polaków - bo aż - 58-em procent - zna tylko te elementy programu, które politycy przedstawiają w mediach

socjolog dr Marek Migalski tłumaczy, jak Polacy wybierają i czy znają się na polityce

socjolog dr Marek Migalski analizuję