RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Somalijscy piraci porwali kolejny statek

Publikacja: Wtorek, 14 kwietnia (10:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejny atak somalijskich piratów w ciągu doby. Służby morskie NATO donoszą, że porywacze uprowadzili statek towarowy pod banderą Togo. Podpłynęli łodzią do jednostki przepływającej w okolicach Zatoki Adeńskiej. Byli uzbrojeni. Wcześniej, piraci przejęli kontrolę nad greckim frachtowcem, którego załogę stanowi 22 Filipińczyków.

Do kolejnych akcji piratów doszło po spektakularnym uwolnieniu przez komandosów z amerykańskiego okrętu USS "Bainbridge" przetrzymywanego przez pięć dni przez somalijskich piratów kapitana kontenerowca "Maersk Alabama" Richarda Phillipsa. W czasie tej akcji trzech z czterech porywaczy kapitana zostało zabitych, czwartego zaś zatrzymano. Prezydent USA Barack Obama zapowiedział w poniedziałek zdecydowaną wojnę z piratami operującymi na wodach Oceanu Indyjskiego wokół Rogu Afryki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: frachtowiec

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: