RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Somalia: Piraci chcą 4 mld dol. okupu za statek

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Somalijscy piraci domagają się 4 miliardów dolarów okupu za wypuszczenie hiszpańskiego statku, który porwali u wybrzeży Somalii. Żądają także zwolnienia dwóch korsarzy zatrzymanych przez marynarkę w Hiszpanii. Jak oświadczył z jeden z piratów, jeśli ich warunki nie zostaną spełnione, porozumienie nie będzie możliwe.

Na pokładzie statku "Alakrana" znajduje się 36 członków załogi. Jednostka została porwana między Somalią a Seszelami i zacumowana przez piratów u wybrzeży środkowej Somalii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: