RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Soczi 2014: Polska reprezentacja na wyjątkowych monetach

Publikacja: Środa, 22 stycznia (18:20) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Narodowy Bank Polski kibicuje naszej olimpijskiej reprezentacji. Z okazji igrzysk w Soczi wprowadza do obiegu trzy monety kolekcjonerskie z wizerunkami sportowców. Znajdziemy na nich panczenistę, skoczka narciarskiego i narciarza biegowego.

Wprowadzane w czwartek do obiegu monety to złota dwustuzłotówka (2500 sztuk), srebrna dziesięciozłotówka (30 000 sztuk) i dwuzłotówka ze stopu Nordic Gold (800 000 sztuk). Tylko tę ostatnią będzie można dostać za cenę nominalną. Za monetę dwustuzłotową trzeba zapłacić 2220 zł, a za srebrną dziesięciozłotówkę 85 złotych. 

Igrzyska Olimpijskie w Soczi rozpoczną się już 7 lutego. Polską kadrę stanowić będzie 56 sportowców. Funkcję chorążego podczas ceremonii otwarcia ma pełnić pilot bobsleistów Dawid Kupczyk.

ABC skoków narciarskich: Rozbieg i przygotowanie w dniu startu

ABC skoków narciarskich: Nie za późno, nie za wcześnie

ABC skoków narciarskich: Wielbłąd na progu

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: