RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śmierć polskiego alpinisty w Andach

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 5 lutego (21:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

28-letni polski alpinista zginął na Lodowcu Polaków podczas wspinaczki na najwyższy szczyt Andów – Aconcagua. Prawdopodobną przyczyną śmierci Polaka był obrzęk płuc.

Na ciało naszego alpinisty (na wysokości około 5,5 tys. metrów) natknął się jeden z zagranicznych wspinaczy, idący Lodowcem Polaków. Po przekazaniu wiadomości do bazy, podjęta została akcja ratunkowa z użyciem helikoptera.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: