W sklepach ceny podawane są w tolarach i euro. Od początku marca wszyscy handlowcy mają obowiązek wystawiania podwójnych cen.
Słowenia będzie pierwszym z grupy 10 nowych członków Unii Europejskiej, który wprowadzi euro. Takie rozwiązanie popiera 58 procent Słoweńców – mimo obaw o możliwy wzrost cen.