RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słowacy walczą o oscypka

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Oscypka Polakom nie damy! Wszystkie słowackie gazety na pierwszych stronach piszą że Bratysława zaprotestowała w Unii Europejskiej przeciwko zarejestrowaniu oscypka jako wyrobu z Polski, bo jest on od wieków robiony również po słowackiej stronie Tatr.

Dziennik "Sme" ostrzega, że Polacy chcą zarejestrować także inne "typowo słowackie produkty" jak bryndza, czy korbacze, które zdaniem gazety, "od wieków są wizytówką Słowacji".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: