RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słowacji grozi blackout

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Słowacki minister gospodarki alarmuje, że sytuacja energetyczne kraju może być poważna. Słowacji grozi blackout, czyli wyłączenia energii elektrycznej. Radio w Bratysławie od rana grzmi, że ograniczenia dostaw gazu dotyczą już tysiąca zakładów, w tym rafinerii Slovnaftu. Nieoficjalnie mówi się, że produkcje wstrzymała fabryka w Koszycach.

Maciej Pałahicki sprawdza, jaka jest sytuacja w fabrykach na Orawie w pobliżu polskiej granicy:

Jak podaje radio w Bratysławie, gazu dla prywatnych odbiorców wystarczy na 80 dni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: