RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słowacja: Cały rok na światłach mijania

Publikacja: Piątek, 9 lutego (16:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Uwaga kierowcy wybierający się w podróż na Słowację! U naszych południowych sąsiadów wprowadzono obowiązek jazdy na światłach mijania przez cały rok. Decyzję podjął słowacki parlament.

Słowacki resort spraw wewnętrznych zapowiada kompleksową nowelizację kodeksu drogowego w przyszłości. Planuje m.in. obniżenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym z 60 do 50 kilometrów na godzinę i wprowadzenie punktów za wykroczenia. Chce także podwyższyć mandaty, gdyż obecnie maksymalny sięga zaledwie 2 tys. koron, czyli ok. 220 zł.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: